Project Manager Inginer Constructor, Satu Mare in Satu Mare

Descripción del puesto:Ihre Aufgaben* Asigura managementul proiectelor alocate; * Este responsabil pentru îndeplinirea cerințelor contractului în ceea ce privește scopul proiectului, performanța, calitatea și siguranța; * Asigura managementul partenerilor, subcontractanti, al beneficiarilor / autoritati locale, al inginerilor/echipei din subordine; * Realizeaza estimarile (inclusiv necesarul de resurse umane / om-ora), gestioneaza bugete, urmareste costuri in timpul executiei, planifica echipele; asigura resursele necesare desfasurarii activitatii; * Gestionează aspectele financiare ale contractelor (plata taxelor, echipament de închiriere, venituri / cheltuieli etc.); * Supervizează performanța activităților de control și administrare a proiectului; * Este responsabil de managementul riscului; * Asigura implementarea si respectarea sistemului de management de calitate, mediu si sanatate; * Asigura selectia, managementul, dezvoltarea si evaluarea personalului din subordine; * Înțelege cerințele altor arii disciplinare și modul în care acestea au impact asupra proiectului. Colaboreaza cu inginerii din celelalte arii; * Asigura predarea lucrarii Reprezentantului beneficiarului /Benficiarului si acceptarea finala a constructiei de catre beneficiar.Ihre Qualifikationen* Inginer constructor absolvent de studii superioare constructii civile; * Minim 15 ani de experienta profesionala generala si minim 5 ani lucrari pt infrastructura apa; * Experienta de lucru in minim un contract de proiectare si executie pentru statii de epurare si/sau statii de tratare apa, derulat sub FIDIC; se considera avantaj cunoasterea HG1; * Minim un contract finalizat de lucrari cu finantare UE; * Cunostinte MS Office, MS Project si AutoCAD; * Cunostinte de SSM; * Limba romana la nivel avansat sau nativ. Fluenta in limba engleza; germana constituie avantaj; * Tenace, muncitor si avand capacitatea de a lucra intr-o echipa multidisciplinara; * Abilitati de organizare, planificare si management, gandire analitica si critica; * Abilitati foarte bune de comunicare; * Permis de conducere cat. B; * Disponibilitate de deplasare in tara