Regional consultant Samsung Oradea - Smartphones&Tablets in Oradea

Candidatul ideal

Vino alaturi de noi, Consultant Regional!
Profilul dorit:

  • sa ai permis de conducere categoria B, masina personala si disponibilitatea de a o utiliza in interes de serviciu;
  • sa ai cunostinte specifice despre industria telecom;
  • reprezinta un avantaj experienta de lucru in industria telecom in vanzari de minim 2 ani;
  • sa ai bune abilitati de comunicare si negociere;
  • sa ai cunostinte bune de pachet office (excel, word, power point)
  • sa ai cunostinte de limba engleza nivel mediu/ avansat;
  • sa fii pasionat de tehnologie si sa ai o atitudine pozitiva;
  • sa fii flexibil si organizat;
  • sa fii implicat si responsabil in tot ceea ce faci si orientat catre rezultate;

Descrierea jobului

Despre rolul de Consultant Regional Samsung

In Samsung vei gasi o echipa extraordinara alaturi de care vei avea oportunitatea de a fi printre primii care afla despre ultimele descoperiri tehnologice:

  • vei lucra pentru o companie multinationala, leader global in tehnologia informatiei;- vei crea clientilor/ reprezentantilor de vanzari experiente digitale bogate prin intermediul tehnologiei si al unor produse inovatoare;
  • vei organiza si vei sustine traininguri de specialitate despre functionarea si utilizarea produselor si serviciilor Samsung;
  • vei creste experienta brandului Samsung asigurand vizibilitatea maxima a marcii in cadrul magazinelor;
  • vei crea o atmosfera de lucru propice unei bune desfasurari a activitatii din magazin, implementand materialele de comunicare in puncte strategice, asigurand mentenanta standurilor si asigurand cea mai buna pozitionare a lor;
  • vei oferi consultanta spre vanzare în magazinele specializate telecom promovand produsele Samsung;