Regional Relationship Manager Corporate in Ploieşti

Candidatul ideal

Rolurile fac parte din Directia Retea Corporatii, Sucursala Constanta/ Sucursala Nordului Ploiesti/ Sucursala Bucuresti/ Sucucrsala Cluj/ Sucursala Timisoara, avand ca scop atragerea și generarea de afaceri în segmentul clienților persoane juridice cu cifra de afaceri mai mare de 5 milioane de euro.

Profilul tau

  • Experienta anterioara in vanzarea produselor corporate - minimum 3 ani;
  • Cunostinte avansate de analiza financiara;
  • Abilitati de vanzare, prezentare si negociere;
  • Bune abilitati de comunicare si interactiune;
  • Atitudine pozitiva, entuziasm si motivatie;
  • Perseverenta in atingerea obiectivelor;
  • Bun cunoscator al legislatiei bancare;
  • Cunostinte avansate MS Office;
  • Limba engleza - avansat (vorbit, scris, citit).

Descrierea jobului

Ce vei face

  • Vei identifica oportunitatile de vanzare (inclusiv vanzare incrucisata) pentru toate produsele si serviciile OTP Bank Romania SA adresate clientilor PJ (cu cifra de afaceri peste 5 mil. euro);
  • Vei oferi consultanta clientilor PJ privind toate tipurile de produse si /sau servicii bancare a caror vanzare o intermediezi;
  • Vei dezvolta portofoliul de clienti si volumul de afaceri impreuna cu echipa de vanzari din care vei face parte;
  • Vei colecta documentatia aferenta tipului de produs;
  • Vei mentine legatura cu clientii pe tot parcursul colaborarii acestora cu OTP Bank Romania;
  • Vei participa in proiectele si activitatile repartizate de managerul tau.
  • Ce ti oferim

    Sanatate si well-being
  • Asigurare de sanatate si asigurare de viata;
  • Discount pentru asigurarea de locuinta, masina, calatorie;
  • Servicii stomatologice la clinici partenere ca: Intelident, Dental Place;
  • Servicii de optica medicala si un voucher de 300 de lei/an pentru ochelari de vedere/protectie;
  • Pauza de fructe la birou.
  • Servicii si shopping
  • Tichete de masa;
  • Discount la serviciile si produsele: Orange, Vodafone, Samsung, World Class, 7Card, Mini-gym si Happy Kid Card.
  • Timp liber si educatie
  • O zi libera cadou in luna in care te-ai nascut;
  • Discount la serviciile oferite de Fundatia Calea Victoriei, Centrul de Limbi Straine A_BEST;
  • Discount la serviciile de turism: Paralela 45; Skytour, VIP Business Voyage, Vacante Speciale;
  • Tot ce vrei sa citesti de la Bookster.