Regional Sales Manager _Agribusiness - TR, GR, DB, AG in Alexandria

Candidatul ideal

Ce aptitudini, abilitati si competente sunt necesare:

  • Experienta de minimum cinci ani in vanzari de input-uri agricole (cunostinte solide in cultura mare)
  • Experienta de minimum 2 ani in coordonarea echipelor
  • O buna cunoastere a fermierilor si distribuitorilor din zona de activitate
  • Foarte bune abilitati de vanzare, comunicare si relationare
  • Studii superioare finalizate
  • Spirit antreprenorial dezvoltat
  • Persoana organizata si cu atitudine pozitiva
  • Domiciliul in zona de activitate profesionala
  • Abilitati tehnice de lucru cu calculatorul (MS Office)
  • Permis auto si disponibilitate de deplasare.

Descrierea jobului

Ce ne dorim sa faci:

  • Coordonezi activitatea Area Sales Manager-ului din subordine
  • Promovezi portofoliul de produse catre fermierii din aria de responsabilitate
  • Realizezi vanzari astfel incat sa urmaresti atingerea obiectivului agreat
  • Asiguri suport in implementarea actiunilor de marketing (evenimente, loturi demonstrative, concursuri etc)
  • Intretii relatiile comerciale cu clientii existenti ai companiei
  • Prospectezi pieta in vederea dezvoltarii zonei alocate
  • Realizezi rapoarte de activitate periodice.

  • Cu ce contribuim noi
  • Te sustinem in dezvoltarea profesionala si personala
  • Iti oferim feedback constructiv
  • Suntem o echipa de profesionisti, prietenoasa, care iti va fi alaturi in realizarea obiectivelor.