Registrator Medical Laborator in Bucuresti

Candidatul ideal

Cerinte:
- Experienta minim un an in domeniu (avantaj);
- Studii medii/superioare de profil;
- Cunoasterea activitatii de laborator (avantaj);
- Orientare puternica spre rezultate si servicii medicale de calitate;
- Capacitate de management al stresului, echilibru emotional;
- Capacitate de adaptare la situatii de urgenta;
- Cunostinte utilizare PC la nivel mediu;
- Limba engleza la nivel mediu.

Descrierea jobului

REGINA MARIA – Reteaua Privata de Sanatate isi intregeste echipa de Registratori Medicali din Laboratorul Central

Responsibilitati:

-Triaza probele pe departamente, le scaneaza, le inregistreaza și le prelucreaza înainte de a le trimite în laborator;

-Arhiveaza documentele din cadrul laboratorului

-Preia feedback-urile venite de la clienti pe canalele de feedback alocate; raspunde feedback-urilor primite conform procedurii de reclamatii in vigoare;

-Inregistreaza feedback-urile in programul de gestionarea a acestora conform procedurii in vigoare;

-Ofera raspunsuri profesioniste clientilor conform standardelor de comunicare/raspunsurilor standard definite;

-Identifica si vine cu cele mai bune raspunsuri/solutii pentru clientii interni;

-Înregistreaza contracte și fișe FFS ;

-Menține legătura dintre laborator și clienți (clinici, subcontractori etc);