Reprezentant commercial in Ilfov

Candidatul ideal

- studii medii/superioare;
- cunostinte operare PC (Ms Office);
- cunostinte in programul Microsoft Navison sau un alt program de gestiune, constituie un avantaj;
--cunoasterea produselor nbsp;electrice
- lb. engleza nivel mediu;
- persoana sociabila, serioasa si responsabila, cu spirit de echipă, fara antecedente penale / rutiere;
- spirit de observatie si atentie distributiva;
- experienta intr-un post similar minim 1 ani
- domiciliul stabil in Bucuresti / Voluntari

Descrierea jobului

- dezvoltă şi menţine excelente relaţii pe termen lung cu partenerii companiei.
- acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;
- intocmeste oferte clientilor si potentialilor clienti;
- emite documentele fiscale (facturi fiscale, bon fiscal, chitante) cu respectarea prevederilor legale privind modul de intocmire a acestora si incaseaza numerarul;
- intocmeste NIR-uri, dispozitii de plata, completeaza registrului de casa;
- intocmeste avize de insotire a marfii;
- incaseaza bani, preia documente de plata de la clienti pentru marfa livrata;
- preia, factureaza comenzi on-line, email sau telefonice, monitorizeaza derularea si finalizarea livrarilor conform comenzilor
- efectuează recepţia fizica a marfii la intrarea in firmă
- ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii
- participa la operatiuni de inventariere;
- postul oferit presupune activitate de birou.