Reprezentant Tehnic Vanzari - Moldova in Suceava

Candidatul ideal

Gi Group recruteaza pentru partenerul sau, o companie producatoare de compresoare, suflante si echipamente pentru epurarea apei, candidati pentru rolul de Reprezentant Vanzari Compresoare - Moldova.

Obiectivul rolului il reprezinta indeplinirea planului de vanzari, atingerea cotei de piata stabilite si dezvoltarea solutiilor pentru consolidarea pozitiei pe piata.

Cerinte:

* Absolvent studii tehnice (profil Mecanica sau similar);
* Experienta in domeniul vanzarilor si dezvoltarea de parteneriate - min 3 ani;
* Experienta in vanzarea echipamentelor industriale (compresoare) - cerinta obligatorie;;
* Abilitati deosebite de comunicare si negociere;
* Spirit de echipa, seriozitate si loialitate fata de companie;
* Orientat spre rezultate (indeplinirea planului de vanzari);
* Disponibilitate pentru deplasari.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

* Indeplinirea planului de vanzari si atingerea cotei de piata stabilite;
* Dezvoltarea unei solutii pentru consolidarea pozitiei pe piata;
* Intretinerea clientilor existenti ai firmei si dezvoltarea bazei de clienti;
* Elaborarea ofertelor si urmarirea lor;
* Identificarea noilor clienti si construirea unei bune relatii cu clientii;
* Raporteaza direct Directorului de Vanzari si/sau Directorului General.

Beneficii:

* Pachet salarial atratctiv
* Al 13-lea salariu;
* Program de lucru office, flexibil (4 zile pe saptamana activitate de teren, 1 zi activitate de office);
* Instrumente de lucru: autoturism de serviciu (poate fi folosit si in interes personal), laptop, telefon serviciu