Reprezentant Vanzari in Zalãu

Candidatul ideal

- Minim 2 ani experienta in vanzari
- Bune abilitati de comunicare
- Corectitudine si atitudine pozitiva
- Carnet de conducere categ. B ( minim 2 ani vechime); disponibilitate deplasari frecvente
- Disponibilitate pentru activitate de teren - deplasarea in teren se face cu autoturismul din dotare, proprietate a companiei
- Minim studii medii finalizate cu diploma de Bacalaureat
- Aptitudini de planificare, organizare si stabilire a prioritatilor
- Capacitate de rezolvare a problemelor

Descrierea jobului

- Organizarea planului de vizite la clienti si a routingului zilnic
- Identificarea potentialului de afaceri al clientilor existenti; consolideaza fidelitatea consumatorilor fata de brand
- Identificarea si dezvoltarea de noi clienti (saloane profesionale) pe sectorul alocat
- Urmarirea calitatii implementarii politicii de merchandising si a promotiilor de marketing in spatiile de vanzare dedicate
- Comunicarea catre sediul central a oricaror modificari aparute pe piata, monitorizarea cererii de produse specifice si a clientilor cu potential
Obiective:
- Insusirea catalogului de produse al Diviziei; constituie un plus experienta pe produse tip paste si morarit.
- Dezvoltarea portofoliului de clienti in zona alocata si realizarea cifrei de afaceri lunare
- Mentinerea unei relatii excelente cu clientii actuali si atragerea de noi clienti in zona alocata