Reprezentant Vanzari in Slatina

Candidatul ideal

Pentru a mari echipa de vanzari din zona de sud a tarii, cautam un specialist vanzari cu experienta in domeniu pentru a crea relatii intre companie si clientii cei mai importanti din zona alocata. Reprezentantul de vanzari va fi responsabil pentru realizarea obiectivelor de vanzari catre un numar cat mai mare de clienti strategici din zona alocata.

Descrierea jobului

Responsibilitati:
- Identifica potentiali noi clienti, fiind permanent preocupat pentru dezvoltarea portofoliului si dezvolta relatii de incredere cu un numar cat mai mare de clienti majori;
- Are o intelegere aprofundata a nevoilor si cerintelor clientilor cheie si se asigura ca produsele si serviciile corecte sunt prezentate si livrate clientilor in timp util;
- Dezvolta relatiile cu clientii existenti;
- Serveste drept legatura de comunicare intre clientii cheie și departamentele interne ale companiei;
- Are un rol esential in generarea de noi vanzari, atingandu-si obiectivele de vanzari planificate;
- Elaboreaza rapoarte de activitate / vanzare / previziuni de vanzari pe termen scurt si mediu, informari despre actiunile si preturile competitorilor din piata solicitate de superiorii ierarhici;
- Lucreaza in echipa;
- Participa la toate trainingurile, cursurile si intalnirile organizate de companie si / sau de producator, insusindu-si toate informatiile aferente;
- Raporteaza catre Area Sales Manager

Cerinte:
- Studii superioare;
- Experienta relevanta in domeniul vanzarilor de vehicule comerciale (minim 3 ani);
- Abilitati de comunicare si interpersonale, cu aptitudini in relationarea cu profesioniștii din toate nivelurile organizationale
- Persoana dinamica, energica, ambitioasa, orientata spre performanta;
- Abilitati excelente de prezentare si negociere;
- Persoana creativa si in acelasi timp organizata;
- Rezistenta la munca in conditii de stres;
- Cunostinte operare PC (Microsoft Office);
- Limba engleza – nivel avansat;
- Permis de conducere categoria B;
- Disponibilitate pentru deplasari.

Observatie: vor fi contactati doar aplicantii ale caror CV-uri au fost selectionate pentru interviu.

Beneficii:
- Salariu motivant
- Bonus in functie de realizari
- Mediu de lucru prietenos si competitiv
- Posibiliatea de a promova in cadrul companiei