Reprezentant vanzari in Bucuresti

Candidatul ideal

- excelente abilitati de comunicare si relationare,
- foarte buna organizare, prezenta agreabila,
- experienta in vanzari materiale de finisaje pentru constructii, precum si specializarea in domeniul constructiilor constituie avantaj;
- disponibilitate de deplasare in tara;
- dorinta de autoperfectionare,
- operativitate in realizarea atributiilor specifice,
- fidelitate fata de societate,
- abilitati de negociere;
- posesor permis de conducere cat.B; fara antecedente penale / rutiere;
- cunostinte operare PC.

Descrierea jobului

- efectuarea de studii de piata privind potentialii clienti si concurenta;
- dezvoltarea si ulterior mentinerea portofoliului de clienti;
- este responsabil de informarea continua a clientilor privind produsele si ofertele societatii;
- planificarea activitatii de vanzare;
- asigurarea suportului tehnic si oferirea de solutii competente;
- cunoasterea produselor vandute si a caracteristicilor tehnice ale acestora;
- promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- mentinerea relatiilor profesionale cu clientii;
- atingerea targetelor lunare si anuale.