Reprezentant vanzari agricultura - Covasna / Harghita in Judetul Covasna

Candidatul ideal

Studii superioare de preferat agronomice, finalizate cu diploma licenta-obligatoriu;
Cunostinte de tehnologie a culturilor;
Cunostinte privind produse de fertilizare, producatori, distribuitori, practicile de fertilizare din zona;
Experienta in vanzari;
Abilitati comerciale;
Cunoasterea agricultorilor din zona constituie un avantaj;
Posesor permis conducere categoria B.

Descrierea jobului

Activitati specifice vanzarii produselor din portofoliul firmei catre fermierii din zona arondata;
Oferirea de consultanta in domeniul fertilizarii, in vederea promovarii celor mai bune si moderne practici catre clientii companiei;
Urmarirea culturilor clientilor si propunerea de solutii adaptate nevoilor acestora;
Analize privind piata, concurenta;
Propunerea de solutii tehnice adecvate conditiilor meteorologice si pedologice din zona arondata.

OFERTA:
- Salariu fix plus comision din vanzari;
- Programe de instruire si dezvoltare (exemplu – traininguri pentru dezvoltarea cunostintelor tehnice si abilitatilor comerciale);
- Masina si telefon de serviciu.