Reprezentant Vânzări Business in Craiova

Candidatul ideal

VIITORII COLEGI TREBUIE SA AIBA URMATOARELE PUNCTE FORTE:

  • Bune abilitățile de inter-relaționare, comunicare și negociere cu clienti telefonic sau direct.
  • Capacitate de identificare a nevoilor fiecărui business-client și oferirea de soluții customizate prin telefon sau fata in fata;
  • Experiența în vânzarea de produse și soluții IT&C și telecom (un avantaj relevant);
  • Studii superioare finalizate (constituie un avantaj insa nu sunt eliminatorii);
  • Permis de conducere (obligatoriu);
  • Disponibilitate pentru deplasări in aria de lucru
  • Promovarea insa nu oricum, ci cu scopul de a convinge si a promova serviciile si produsele companiei Telekom;
  • Sa oferi informatii relevante despre serviciile promovate etc;
  • Sa urmaresti in tot ce faci atat calitatea, cat si realizarea target-ului stabilit.
  • Realizarea zilnica/lunara a planului de vanzari propus

Descrierea jobului

  • RESPONSABILITĂȚILE PRINCIPALE SUNT:
  • Gestionarea procesului de vânzare pe tot parcursul desfăşurării acestuia, cu formularea propunerilor specifice potrivite pentru fiecare client in functie de nevoi;
  • Promovarea soluțiilor de business oferite de companie (voce mobila, internet mobil si fix,televiziune ,soluții și echipamente IT&C etc);
  • Suport și consultanță oferită clienților post vanzare și menţinerea de relații construite și bazate pe încredere cu clientii;
  • Implicare activă pe zona de new sales business
  • Reprezentarea cu integritate a brandului în toate relaţiile cu clienții și partenerii de afaceri.
  • CE VEI GĂSI LA NOI?
  • O cultură organizațională bazată pe viziune de business, valori și construcții de durată.
  • Colegi obișnuiți cu lucrul în echipă și antrenați să performeze împreună.
  • Oportunități active de dezvoltare a carierei pe baza cunostinetelor acumulate.
  • Un mediu de lucru prietenos,business care încurajează echilibrul între viața personală și profesională.
  • Autoturism de serviciu
  • Laptop&Telefon de serviciu
  • Cursuri de produse/servicii si Dezvoltare personala