Reprezentant vanzari in agricultura in Slatina

Candidatul ideal

  • Absolvent al unei facultati cu profil agronomic,
  • Cursuri de vanzari;
  • Operare PC mediu;
  • Cunoasterea limbii engleze mediu;
  • Min 2 ani experienta in vanzari inputuri agricole (seminte) sau produse fito-sanitare;
  • Comunica si stabileste usor relatii interumane;
  • Prezentabil, inspira incredere;
  • Spirit de competitie si dorinta de reusita;
  • Organizeaza eficient informatiile si prioritizeaza corect activitatile;
  • Isi asuma riscuri contolate si il motiveaza reusita;
  • Dinamic, il motiveaza munca de teren.

Descrierea jobului

Responsabilitati :

  • Realizarea bazei de date cu prospecti
  • Contactarea clientilor potentiali
  • Realizarea ofertelor
  • Sustinerea ofertelor
  • Evaluarea nevoilor de cumparare
  • Prezentarea caracteristicilor si beneficiilor produselor/serviciilor
  • Dezvoltarea relatiilor cu clientii
  • Evaluarea problemelor clientilor
  • Solutionarea problemelor clientilor
  • Cresterea vanzarilor
  • Gestionarea situatiilor de retur
  • Gestionarea relatiei cu debitorii
  • Monitorizarea situatiei debitorilor
  • Evaluarea informatiilor despre piata
  • Mentinerea relatiilor colegiale
  • Mentinerea relatiilor cu seful direct