Reprezentant Vanzari - Medic Veterinar in Cluj Napoca

Job Description

Reprezentant vânzari - medic veterinar

Transilvania Nord - Mures, Cluj, Bihor, Salaj, Satu Mare, Maramures

Tip job: Full time

Ierarhie: Se subordoneaza Directorulu de Vanzari, divizia Ferme

Nivel studii: Absolvent de Medicin? Veterinar?

Locatia postului: Dobrogea, Muntenia ?i Transilvania Nord

Nivel cariera: Junior/Middle level (1-2 ani)

Candidatul ideal

  • Absolvent al facult??ii/colegiu de Medicin? Veterinar?
  • Disponibilitate la deplas?ri;
  • Abilitati de negociere, diplomatie, toleranta
  • Gandire analitica si capacitate de sinteza;
  • Putere de decizie si asumarea responsabilitatii;
  • Preocupare pentru dezvoltare personala si a echipei
  • Rezistenta la efort si stres;
  • Capacitate ridicata de previziune, organizare, coordonare si control.
  • Cunostinte operare PC (Windows, MS Office, etc.);
  • Posesor permis de conducere categoria B;

Descrierea jobului

Obiectivul principal al activitatii sale este de a aplica strategia de vanzari generala in zona arondata

 Responsabilit??i:

  • Asigura promovarea si vanzarea directa a serviciilor ce fac obiectul ofertei comerciale a organizatiei.
  • Planifica si organizeaza toate activit??ile legate de vânz?ri pentru zona alocata;
  • Coordoneaza zona pe care o are in subordine ca pe un centru de profit;
  • Prospecteaza piata pentru identificarea si atragerea permanenta de noi clienti/proiecte; Identifica oportunit??ile din pia?? si contacteaza persoanele de decizie.
  • Stabileste si dezvolta relatii profesionale de lucru cu toti clien?ii, pentru sporirea satisfactiei si pastrarea acestora;
  • Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;
  • Negociaza contractele si participa la corecta executare a contractelor si acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu;
  • Se asigura ca clien?ii urmeaza termenii financiari contractuali si realizarii platilor în timp util;
  • Efectueaza periodic vizite la clienti existenti in vederea obtinerii de feedback in urma aplicarii sistemelor
  • Urmareste realizarea planului de vanzari trimestrial si anual stabit;
  • Depune toate eforturile pentru indeplinirea KPI stabiliti;
  • Propune planuri de actiune in vederea cresterii vanzarilor si a obtinerii de profit pe zona
  • Participa activ la sedinte interne si este membru activ al evenimentelor organizate de Top Management
  • Realizeaza si furnizeaza analize de pia?? actuale ?i urmareste permanent activitatea concurentei ?i evolutia pie?ei catre top managementul organizatiei;

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv bazat pe criterii de performan?? (salariu fix + bonus în func?ie de rezultate);
  • Training de specialitate;
  • Alte beneficii (ma?in? de serviciu, telefon, tableta etc.);
  • Posibilit??i reale de avansare
  • Program de lucru flexibil;
  • Mediu de lucru dinamic (care încurajeaz? creativitatea, performan?a);

Descrierea companiei

Compania are ca domeniu de activitate importul ?i distribu?ia medicamentelor de uz veterinar, produselor parafarmaceutice, furajelor si aditivilor furajeri, hranei ?i accesoriilor pet, produselor pentru asigurarea igienei ?i biosecurit??ii.

Activitatea se desf??oar? pe întreaga suprafa?? a României iar produsele noastre pot ajunge la clien?ii no?tri direct prin reprezentan?ii firmei ?i/sau prin curierat rapid.

Ne bucur?m s? venim în întâmpinarea clien?ilor cu o gam? larg? de produse ?i cu servicii de consultan?? de specialitate. Scopul nostru este s? dezvolt?m continuu portofoliul cu produse inovative de înalt? calitate ?i siguran??, ?i nu în ultimul rând la pre?uri cât mai avantajoase.

Scopul nostru este de a face fata cerin?elor crescânde ale pie?ei clien?ilor cu o gam? larg? de produse ?i cu servicii de consultan?? de specialitate, dezvoltam continuu portofoliul de produse.