Reprezentant vanzari showroom in Constanţa

Descrierea postului

DescriereCompania GarduriMD isi desfasoara activitatea de productie si vanzare / distributie la nivel national si international in domeniul gardurilor si a portilor si este prezenta pe piata de peste 15 de ani; asigura cel mai mare stoc din tara pentru categoria sa de produse, un showroom spatios si frumos amenajat si in acelasi timp manifesta o preocupare reala fata de angajatii sai. Cerinte Experienta de consultant vanzari in unul din domeniile: materiale de constructii / mobilier / termopan / sticla / piese Abilitati de comunicare si negociere Spirit entuziast, proactiv, inovativ Seriozitate, punctualitate, devotament, respect Flexibilitate si deschidere la sugestii Studii superioare Abilitati tehnice Responsabilitati Implementeaza politica comerciala a companiei si urmareste evolutia pietei Promoveaza si comercializeaza produsele companiei Cerinte Proceseaza cereri de oferta venite pa email/telefon/showroom si oferteaza, intocmeste comenzile si contractele Mentine si dezvolta reteaua de clienti, urmarind in permanenta atragerea de clienti noi Solicita si inregistreaza informatiile necesare pentru definirea clientului si initiaza discutii cu privire la conditiile contractuale Asigura consilierea tehnica a clientilor existenti sau potentiali si identificarea corecta a serviciilor ce urmeaza a fi ofertate Adaptabilitate, capacitate si disponibilitate de a invata lucruri noi si a se acomoda la schimbare Abilitati de lucrul in echipa Participa activ la identificarea perceptiilor si asteptarilor clientilor, precum si gasirea solutiilor de ridicare a nivelului de satisfactie a acestora Stabileste si dezvolta relatii profesionale cu clientii Monitorizeaza concurenta si propune directii de actiune adecvate in vederea cresterii afacerii pe zona alocata. Vei gestiona corespunzator casa de marcat; Vei participa la activitatea de inventar a magazinului; Te vei asigura ca magazinul este curat, atat sala de vanzare, cat si restul spatiilor; Oferta (bonusuri, beneficii) Oferta (bonusuri, beneficii) Un plan de scolarizare personalizat; Training-uri periodice Pachet salarial atractiv Program de L-V Contract de munca pe perioada nedeterminata full time Daca te-am convins, asteptam cv-ul tau aici sau ne poti contacta telefonic.