Reprezentant Vanzari - TT - companie globala de top in Timisoara

Candidatul ideal

Pentru unul dintre clientii nostri, companie lider pe segmentul dе piata in care activeaza, recrutam Reprezentant Vanzari - TT (clienti traditional trade).

Rolul este permanent si raporteaza catre Area Sales Manager.

Responsabilitati

Pastrarea si mentinerea, dezvoltarea relatiilor comerciale cu clientii alocati in vederea realizarii obiectivelor dе vanzare stabilite;
Atingerea obiectivelor dе vanzare, negociere, plasare (inclusive rute dе vizitare agreate) cu clientii TT alocati;
Implementarea planurilor promotionale pentru clientii alocati;
Planificarea, administrarea activitatilor dе vanzari cu clientii TT alocati, analizarea lor, propunand catre Area Sales Manager activitati specifice pentru indeplinirea/depasirea obiectivelor stabilite;
Implementarea proiectelor dezvoltate pentru clientii alocati si identificarea oportunitatilor dе vanzare si dе crestere a vanzarilor;
Intocmirea rapoartelor periodice;
Analiza competitiei si cunoasterea promotiilor competitorilor;

Profilul ideal

Experienta in vanzari pe o pozitie similara;
Pasiune pentru vanzari, perseverenta, persuasiune;
Abilitati dе vanzare si negociere;
Permis dе conducere;

Beneficii

Nivel salarial corelat cu nivelul dе experienta detinut, precum si un pachet dе beneficii;
Oportunitatea unei cariere pe termen lung intr-o companie multinationala dе succes.

Multumim pentru interes!