Responsabil tehnic ofertare HVAC in România

Descrierea postului

Pentru vestul si sudul Romaniei angajam doi reprezentanti comerciali in vederea pastrarii legaturii cu clientii si ofertarea gamei de produse DTN potentialilor clienti.

Responsabilitati:
- Ofera consiliere tehnica (la sediul firmei si la sediul clientilor);
- Preia solicitarile de echipamente frigorifice si de aer conditionat;
- Planifica specificul instalatiilor comandate de clienti;
- Identifica si oferteaza echipamentele solicitate pentru proiecte;
- Participa la cursurile de instruire puse la dispozitie de catre angajator.

Cerinte

Candidatul ideal:
- Cautam o persoana cu experienta in climatizare, frigotehnie sau instalatii electrice;
- Bune abilitati de comunicare si de conducere auto;
- Abilitatea de a calcula corect discounturi si capacitati necesare sistemelor ofertate;
- Cunoasterea limbilor engleze (necesar) si maghiare (avantaj).

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:
- Contract pe perioada nedeterminata;
- Salariu corespunzator, care se discuta la interviu;
- Formare profesionala, atat in Romania, cat si in strainatate;
- Masina pentru deplasarile pe teren, telefon si calculator de serviciu.

Descrierea companiei:
Echipa DTN comercializeaza pe piata romaneasca aparate de aer conditionat si diferite echipamente frigorifice, fiind parte a DTN GROUP, cu filiale si in Slovacia, Ungaria si Austria. Pentru informatii suplimentare consultati: https://www.dtngroup.ro/