Sales Account Manager easySales in Bucureşti Sectorul 1

Candidatul ideal:

  • Cunoștințe foarte bune de operare P.C.;
  • Bune abilitati operare (Word, Excel, Power Point);
  • Excelente abilitati comunicare și negociere;
  • Capacități ridicate de organizare, prioritizare și planificare;
  • Experiența anterioară în domeniul call center/ vânzări - reprezintă un avantaj;
  • Atitudine pro-activa precum si capacitate de analiza si sinteza a informatiilor;
  • Persoana motivata, organizata, atenta la detalii, orientata spre rezultate;
  • Limba engleza nivel avansat;

Descrierea jobului:

  • Prezentarea, promovarea și vânzarea serviciilor companiei către clienții alocați;
  • Identificarea nevoilor clienților, personalizarea și adaptarea ofertelor la cerințele și nevoile acestora;
  • Rezolvarea eventualelor probleme apărute în procesul de vânzare în colaborare cu celelalte departamente;
  • Realizarea targetului de vânzări și atingerea indicatorilor de performanță specifici rolului;
  • Dezvoltarea și menținerea unei relații pozitive cu clienții cu scopul îndeplinirii obiectivelor de business.
  • Urmarirea si imbunatatirea portofoliului de clienti;

Beneficii:

  • Bonuri de masa;
  • Asigurare medicala privata;

*Doar candidatii eligibili vor fi contactati.

Descrierea companiei:
SmartIT Global SRL a dezvoltat o platforma Software as a Service (SaaS), de tip enterprise transpusa intr-o arhitectura cloud, un produs 100% romanesc cu brand-ul easySales.

Misiunea easySales este de a simplifica si automatiza eCommerce-ul.

Despre companie

SmartIT Global SRL a dezvoltat o platforma Software as a Service (SaaS), de tip enterprise transpusa intr-o arhitectura cloud, un produs 100% romanesc cu brand-ul easySales. EasySales functioneaza ca un panou de comanda si centralizare a activitatilor comerciantilor online, indiferent de canalul de vanzare. Este o extensie a magazinului online cu functii automate, unde are integrate marketplace-uri populare, soft-uri de facturare, curierii cu care colaboreaza si alti furnizori de servicii conexe din domeniul eCommerce. Misiunea easySales este de a simplifica eCommerce-ul si de a crea functii automate pentru comercianti.