Sales person - Racking Systems Division in Ilfov

Candidatul ideal

  • Atitudine pozitiva, constructiva, motivatoare, experienta in vanzari
  • Abilitati de lucru in echipa, de management al timpului.
  • Cunostinte tehnice de baza (logistica sau alt domeniu relationat).
  • Posesor permis de conducere - categoria B.
  • Limba engleza la nivel mediu
  • Cunostinte bune de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet)
  • Corectitudune, inventivitate, capacitate de negociere, putere de organizare si incadrare in termene.

Descrierea jobului

1. Denumire post: Agent de vanzari
2. Locul desfasurarii muncii: Munca de teren
3. Departament: Comercial
4. Subordonare:Manager de vanzari
5. Scopul postului:

  • Prospectarea pietii si identificarea de noi proiecte si noi clienti.
  • Elaborarea solutiilor, prezentarea si negocierea ofertelor.
  • Fructificarea vanzarilor.
  • Mentinerea relatiilor cu clientii din portofoliu.
  • Urmarirea si realizarea planului de vanzari lunar / anual stabilit.
  • Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii.
  • Intocmirea periodica a materialelor de sinteza (rapoarte, statistici).
  • Participarea activa la sedintele interne si imbunatatirea capacitatii profesionale.