Sales Representative- Oradea in Oradea

Candidatul ideal

Esti o persoana dinamica si ai fler la gasirea clientilor si relationarea cu acestia? Faci fata cu succes la
realizarea tintelor de vanzari si profiti de oportunitatile care apar?

Ai capacitatea de a negocia si de a duce lucrurile pana la capat? Te atrag provocarile si iti doresti sa
lucrezi intr-o organizatie cu sisteme de lucru moderne, care te incurajeaza sa te dezvolti personal si
profesional?
Atunci … locul tau este la noi!

Daca doresti sa te alaturi echipei noastre esti/ai:

  • experienta in vanzari de produse si servicii din domeniul tehnic;
  • absolvent/a studii superioare (domeniul tehnic - avantaj);
  • cunostinte limba engleza – nivel mediu;
  • cunostinte operare calculator;
  • permis de conducere categoria B;
  • bune abilitati de vanzare, prezentare şi negociere;
  • orientare catre client si rezultate.

Descrierea jobului

Te asteptam in echipa noastra, pentru a te ocupa de:

  • prospectarea pietei, identificarea si dezvoltarea de noi oportunitati de afaceri in zona dedicata;
  • stabilirea intalnirilor cu clientii in vederea prezentarii si promovarii produselor si serviciilor;
  • vizitarea clientilor, inclusiv a santierelor de constructii pentru identificarea nevoilor de ofertare;
  • mentinerea si dezvoltarea relatiilor de afaceri cu portofoliul de clienti;
  • intocmirea, transmiterea si negocierea ofertelor de pret;
  • relationarea permanenta cu clientii si fidelizarea acestora;
  • realizarea targetului de vanzari pentru zona dedicata.