Sales Support Private Individuals & Quality Portfolio in Bucuresti

Candidatul ideal

Ce te recomandă?

Studii universitare;
Engleza nivel avansat, scris si vorbit;
Minimum 3 ani experienta bancara;
Minimum 2 ani experienta in vanzari - retail banking;
Experienta si abilitati in domeniul commercial, marketing;
Abilitati de Project Management.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Oferirea de suport retelei de unitati Retail privind produsele, procedurile, fluxurile si aplicatiile de lucru prin intermediul telefonului, e-mail-ului, lync-ului si de asemenea, activitati legate de calitatea datelor (raspunsuri la intrebarile sucursalelor legate de gestionarea bazelor de date si corectii specifice);
Acordarea de suport pentru forta de vanzari dedicata clientilor Persoane Fizice din retea prin: prospectarea marimii pietei si prioritizarea solicitarilor clientilor, strategii de atragere a clientilor, vizite la clienti impreuna cu persoanele responsabile de segmentul Persoane Fizice (PI) din retea.
Oferirea de suport unitatilor teritoriale in vederea atingerii obiectivelor folosind metode de monitorizare constanta a initiativelor comerciale / campaniilor in derulare, a produselor noi, procedurilor, fluxurilor si aplicatiilor de lucru specifice clientilor persoane fizice, incluzand activitatea de creditare;
Acordarea de suport in activitatea de creditare, incluzand structurarea ofertelor, in propunerile si deciziile de creditare in conformitate cu reglementarile si responsabilitatile specifice; Sustinerea si filtrarea aplicatiilor ce urmeaza a fi supuse analizei Comitetului de Credit si a analizei non standard de catre RUPC;
Oferirea de suport retelei de unitati teritoriale Retail in vederea atingerii unei eficiente uniforme si consistente a Vanzarilor Retail, asigurand performanta in cadrul segmentelor de clienti alocati, aliniate cu bugetele;
Colectarea opiniilor/ propunerilor din reteaua de unitati Retail si propunerea, impreuna cu Aria Produse & Segmente, a lansarii de noi produse si servicii destinate clientilor Retail, inclusiv optimizarea fluxurilor existente
Colaborarea cu Aria de Produse si Segmente, si Canale de Distributie Alternative si Managementul Valorii Clientilor pentru definirea conceptului de campanie, dezvoltarea acesteia, implementarea si monitorizarea campaniei;
Oferirea de suport retelei de unitati teritoriale Retail in vederea implementarii tuturor aspectelor comerciale si operationale legate de portofoliul de clienti retail, reprezentand unicul punct de contact pentru toate liniile de competenta relevante (Risc, Managementul ITC, Operatiuni GBS, Juridic, Audit Intern).