Sef Departament Transport Rutier in Arad

Candidatul ideal

* Experiență pe o poziție similară, de coordonare echipe din Domeniul Transporturilor Rutiere, preferabil într-o companie multinațională - min 2 ani;
* Studii superioare absolvite;
* Motivat/ă să-și dezvolte o carieră în domeniul Transporturilor;
* Nivel avansat limba engleză - scris și vorbit;
* Nivel avansat - pachet Microsoft Office;
* Abilități de analiză și sinteză;
* Spontaneitate și flexibilitate;
* Orientare spre client și atenție de la detalii;
* Bune abilităţi de comunicare, organizatorice şi capacitate de colaborare;
* O bună cunoaștere a pieței de transport rutier intern și internațional.

Descrierea jobului

* Monitorizează activitatea curentă a echipelor din departamentele Transporturi Rutiere;
* Gestioneză situatiileescaladate și oferă suport persoanelor din subordine;
* Evalueză performanța individuală și la nivel de echipă a personalului din subordine, ia masuri pentru a menține performanța / standardele interne;
* Organizează și participă la ședințe periodice;
* Oferă suport pentru menținerea și dezvoltarea clienților la nivelul fiecărui produs din departamentul de transporturi rutiere;
* Participă periodic alături de echipa de Vânzări, la întâlniri cu clienți sau potențiali clienti;
* Gestioneză conform procedurilor interne contractele elaborate și derulate;
* Participă activ la îndeplinirea obiectivelor stabilite de către conducerea companiei (target-uri).

Vrei să îți dezvolți cariera în domeniul Transporturilor Rutiere alături de DB Schenker? Aplică la anunțul nostru sau trimite CV-ul tău la adresa ro.sm.buh.hr-academy@dbschenker.com.