Sef RECEPTIE MARFA - Depozit Popesti Leordeni in Bucuresti

Candidatul ideal

- experienta in gestiune
- experienta pe o pozitie similara reprezinta un mare avantaj
- persoana dinamica
- rezistenta la efort fizic
- spirit comercial
- disponibilitate pentru lucrul in 2 schimburi

Descrierea jobului

- receptioneaza si controleaza - in mare si in amanunt - din punct de vedere al cantitatii si calitatii, marfa ce intra in depozit (orice intrare de bunuri in depozit;importuri si asigura corelatia intre comenzi si receptii.

PRINCIPALE ATRIBUTII:
- efectueaza receptia fizica si informatica (cu ajutorul scanner-ului) a marfii
- descarca marfa si o preia de pe rampa
- controleaza marfa din punct de vedere al cantitatilor si calitatii, in mare si in amanunt
- introduce in sistemul informatic intrarile si retururile de marfa
- verifica termenele de valabilitate ale produselor, existenta certificatelor de garantie (acolo unde este cazul), existenta etichetelor, traducerilor (unde este cazul)
- verifica integritatea ambalajelor si marfurilor
- prelucrarea retururilor de marfă;- controlul mărfurilor din punct de vedere al etichetării corecte conform reglementărilor legale în vigoare;- verificarea documentaţiei de transport.
- receptionarea marfii in depozit;
- intocmirea documentelor de receptie a marfii;
- verificarea corespondentei dintre marfa receptionata si documentele care o insotesc (facturi, avize
etc); produselor receptionate;
- verificarea etichetelor produselor de import care trebuie sa contina traducere in limba romana a ingredientelor, modului de utilizare etc.

SE OFERA:
- salariu motivant, corelat cu performantele obtinute
- sansa unei cariere intr-un mediu dinamic
- perioada de instruire