Sef Santier in Iaşi

Candidatul ideal

  • Studii de lunga durata finalizate cu diploma de licenta, disertatie in domeniul constructiilor civile, instalatii si hidrotehnice (studii hidrotehnice reprezinta un avantaj)
  • Engleza avansat
  • Experienta de lucru intre 3 -5 ani in proiecte de canalizare, apa canal, statii de epurare
  • Scrisoari de recomandare care sa ateste experienta de lucru in proiecte hidrotehnice, canalizare, statii de epurare, etc.
  • Carnet de conducere cat. B;
  • Disponibilitatea pentru deplasari in tara;
  • Bune abilitati de organizare, supervizare si coordonare;

Descrierea jobului

  • Asigura supravegherea lucrarilor de santier, coordoneaza santierele din locatiile unde sunt organizate mai multe santiere si este responsabil din partea societatii in locatiile in care sunt organizate
  • Intocmeste si/sau verifica atasamente, situatiile de lucrari, rapoarte de lucru, procese verbal si orice alta documentatie cu caracte tehnic
  • Urmareste aprovizionarea cu materiale comandate, ca acestea sa ajunga la timp in punctul de lucru si verifica existenta documentelor de calitate
  • Intocmeste situatiile de lucrare corespunzatoare lucrarilor executate de subcontractanti
  • Responsabil de implementarea, urmarirea si respectarea proiectului/ contractului
  • Distribuie sarcinile in cadrul echipelor
  • Se asigura de respectarea tehnologiilor de executie si a instructiunilor privind exploatarea si intretinerea mijloacelor de productie.
  • Redactarea situatiei de lucrari in stransa legatura cu Dep. Tehnic.