Sef santier electrificare in Timisoara

Candidatul ideal

Absolvent de studii superioare tehnice, OBLIGATORIU specializarea Electric, Electro - mecanic, Electrificare in transporturi
-Cunoştinţe de desen tehnic;
-Buna cunoaştere a pachetului Microsoft Office;
-Cunostinţe de limba engleza,avantaj lb. germana
-Capacitate de analiză si sinteză;
-Abilităţi de organizare, comunicare si lucru in echipă;
-Sa respecte standardele de lucru la nivel international, resposabil, profesionist,integru;

Descrierea jobului

- Coordoneaza direct executarea lucrarilor de electrificare CF atribuite pe santier cu respectarea prevederilor documentatiilor tehnice, ale normativelor in vigoare si ale procedurilor tehnice de executie;
- Planifica necesarul de materiale, utilaje si resurse umane pentru lucrarile din santier;
- Asigura organizarea rationala a proceselor de productie si a locurilor de munca din cadrul santierului, precum si aprovizionarea acestora cu materialele necesare;
- In colaborare cu responsabilul de calitate, urmareste asigurarea tuturor documentelor si conditiilor necesare executiei si gestioneaza toate documentele mentionate aferente executiei lucrarilor contractate;
- Efectuaza controlul permanent al calitatii lucrarilor;
- Intocmeste raportari periodice privind executia lucrarilor pe santier;
- Participa la receptia lucrarilor executate pe santier si punerea lor in functie impreuna cu reprezentantii clientului;
- Supravegheaza permanent desfasurarea lucrarilor de executie si raspunde de respectarea, in intreaga activitate desfasurata de santier a reglementarilor si normelor in vigoare, precum si prevederilor documentatiilor tehnice si tehnologice referitoare la protectia muncii, prevenirea si stingerea incendiilor (PSI) si protejarea mediului ambiant;
- Verifica respectarea normelor de protectie a muncii si de securiate, paza contra incendiilor si respectarea conditiilor de mediu;
- Asigura prevederea locurilor de munca cu inscriptii de atentionare, afise, instructiuni vizibile, dispozitive de avertizare si alte mijloace vizuale sau auditive specifice pentru securitatea muncii, PSI si protectia mediului;dispune delimitarea si ingradirea locurilor cu grad ridicat de periculozitate;
- Respecta legislatia de Securitate si sanatate in munca, Protectia mediului si Situatii de urgenta si raspunde de insusirea si respectarea acestora de catre intreg personalul din subordine si efectueaza analiza riscurilor pentru lucrarile executate de personalul din subordine.
- Raspunde/verifica efectuarea instruirii la locul de munca si a celei periodice in domeniul securitatii si sanatatii in munca , protectia mediului si situatiilor de urgenta pentru toti angajatii din subordine.
- Verifica respectarea procedurilor de lucru, utilizarea corecta a echipamentelor de munca si a echipamentelor individuale de protectie de catre personalul din subordine
- Organizeaza miscarile trenurilor de lucru si a inregistrarii activitatilor companiei prin inscrierea in registrul RRLISC;