Service Specialist in Ploieşti

Already an employee? You must apply through our internal portal:

Title: Service Specialist

Date: May 14, 2021 Location:

Ploiesti, PH, RO

Suntem berari! Facem bere! Și ne bucuram de tot procesul de fabricație, distribuție, promovare, vânzare până ce berea ajunge pe mesele românilor. Bergenbier este parte a grupului Molson Coors, unul dintre cei mai mari producători de bere la nivel mondial. Din portofoliul Bergenbier fac parte branduri ce devin prima alegere pentru oricine vrea să savureze o bere excepțională: Bergenbier, Noroc, Staropramen, Beck’s, Stella Artois, Löwenbräu, Leffe, Corona si Hoegaarden.

Suntem in cautare de:

Specialist servicii clienti

( Specialist)

Candidatul ideal

CERINTE:

  • Studii superioare (profil economic sau tehnologia informatiilor)
  • Cunostinte utilizare Excel- nivel avansat
  • Cunostinte utilizare MsOffice
  • Cunostinte contabilitate primara
  • Cunostinte SAP – avantaj
  • Cunostinte dе limba engleza – nivel avansat
  • Proactivitate, identificarea solutiilor si obtinerea dе rezultate
  • Abilitati dе planificare si organizare
  • Abilitati dе relationare si comunicare
  • Diponibilitate pentru lucru in 3 schimburi

Descrierea jobului

SCOP:

  • Administrarea/maparea produselor pentru clientii KA in platforma TECNET si SAP
  • Urmarirea calitatii serviciilor logistice in concordanta cu prevederile contractuale agreate cu partenerii comerciali
  • Back-up pentru pozitiile de Order Entry Responsible DTR/KA pe perioada concediilor

RESPONSABILITATI:

  • Asigura maparea produselor noi Bergenbier in platforma TECNET, la nivel de client;
  • Mentine acuratetea datelor in sistem in vederea procesarii si livrarii corecte a comenzilor clientilor;
  • Propune solutii de optimizare pentru aplicatia WEB si se implica activ in implementarea dezvoltarilor aplicatiei;
  • Urmareste calitatea serviciilor logistice in concordanta cu prevederile contractuale agreate cu partenerii comerciali;
  • Verifica, raspunde la sesizarile clientilor si inregistreaza toate neconformitatile: lipsuri marfa, greseli operare documente, intarzieri la livrare;
  • Verifica zilnic statusul livrarilor si impactul intarzierilor;
  • Monitorizeaza modul de asigurare marfa OT / IF (on time, in full) conform comenzilor clientilor;
  • Inregistreaza sesizarile/reclamatiile ce tin de distributia secundara, analizeaza si identifica GAP-urile;
  • Asigura back-up pentru pozitiile Order Entry KA si Order Entry Distribuitori pe perioada concediilor, in sezon si de cate ori este nevoie.

La Molson Coors, căutăm diversitatea. Perspectivele diferite conduc la provocarea așteptărilor, fapt ce ridică la suprafață ideile noi. Suntem un angajator care oferă șanse egale și invităm oamenii să depună cereri din orice mediu, rasă, culoare, religie, sex, orientare sexuală, origine națională, identitate de gen, vârstă, dizabilitate, statut de veteran sau cu orice altă caracteristică. Ne mândrim cu sărbătorirea berii noastre unice.