Soferi auto intern și international in Bucuresti

Cerințe:

  • Șoferi amatori: Necesită categoria B.
  • Șoferi profesioniști: Necesită categoria B sau B, C + E
  • Experiență; Conducător auto intern sau internațional, cu sau fără experiență.
  • Card digital pentru tahograf / cunoașterea și respectarea reglementărilor orelor de condus, experiența de lucru cu card și diagramă;
  • Certificat / Atestat de Competență Profesională pentru transport marfă;
  • Aviz medical și psihologic valabil;
  • Cazier judiciar și auto fără incidente majore;
  • Cunoștințe minime de mecanică auto și intreținere a autovehiculelor;
  • Cunoștințe minime a cel puțin unei limbi străine la nivel conversațional constituie un avantaj;
  • Punctual, serios, responsabil și rezistent la stres;
  • Disponibilitate pentru deplasare de lungă durată;

Descrierea postului / Responsabilități:

  • Desfăsoară transportul de marfă in condiții optime și conform graficului;
  • Comunică permanent cu dispeceratul privind desfăsurarea transportului, de la primirea comenzii până la final;
  • Să cunoască și să respecte prevederile legale cu privire la circulația pe drumurile publice, în trafic intern și internațional de mărfuri;
  • Respectă timpii de conducere și a celor de odihnă, conform legislației în vigoare;
  • Are răspunderea ca tot ceea ce transportă să ajungă la destinație în perfectă stare;
  • Are răspunderea să ajungă la o destinație în timpul specificat, respectând cele menționate anterior;
  • Se ocupă de întocmirea documentelor de transport: CMR, ordine de deplasare, foi de parcurs, etc.
  • Deține răspunderea de consumare judicioasă a sumelor primite ca avans de deplasare. Acestea dovedesc, prin predare la întoarcerea din cursă, deconturile (documente justificative: bonuri, chitanțe, etc.);
  • Are obligația să mențină mașina/mașinile pe care lucrează, în perfectă stare de funcționare, informând permanent conducerea de nevoile sale cu privire la aceasta responsabilitate;
  • Are obligația să mențină curate mașinile pe care le conduce;
  • Are responsabilitatea să rețină adresele la care livrează mai des sau detalii despre acestea;
  • Are obligația ca în timpul în care nu sunt transporturi de făcut, să se alăture echipei de la garaj în realizarea sarcinilor primare;

Oferta noastra:

  • Salariu fix + diurna zilnică pentru plecările în afara țării;
  • Mediu de lucru dinamic, colectiv primitor;
  • Telefon de serviciu;
  • Acces la bucătăria angajaților ce-ți asigură apa, cafea/ceai și minim o masă pe zi;
  • Posibilitate de afirmare și promovare;
  • Posibilitate de practică cu șanse reale de angajare dacă îți dorești cu adevărat să te alături echipei noastre;

Despre companie

Suntem o companie de transport marfă intern şi internațional cu o activitate de mai bine de 20 de ani în domeniu. SIguranța, RApiditatea si COmpetitivitatea sunt valorile de bază ce ne-au condus printre firmele de top din România și Europa.