Specialist achiziții - Fit-out in Cluj Napoca

Candidatul ideal

Suntem în continuă căutare de oameni excepționali care să poată completa echipa multidisciplinară pe care o avem. Iar dacă ești pasionat/ă de domeniul electrocasnicelor, ești mereu la curent cu ultimele trenduri și tehnologii apărute în acest domeniu, ești un negociator înnăscut și îți dorești să faci parte dintr-o echipă tânără, dedicată și care realizează proiecte provocatoare, te așteptăm alături de noi.

Descrierea jobului

Ce responsabilități vei avea:

  • Prospectarea pieței de profil, monitorizarea și actualizarea bazei de date cu principalii furnizori: curenți sau potențiali;
  • Transmiterea informațiilor referitoare la contractele și actele adiționale încheiate cu furnizorii (oferte de preț, discount-uri, termene de livrare, termene de plată, etc.), precum și a celor referitoare la durata procesului de aprovizionare;
  • Negocierea contractelor de furnizare marfă în concordanță cu strategia comercială a companiei și urmărind întotdeauna atingerea obiectivelor stabilite intern;
  • Monitorizarea și gestiunea nivelului stocului de produse pentru menținerea lui în limitele agreate;
  • Efectuarea comenzilor de produse către furnizori pe baza vânzărilor și în concordanță cu limitele de stoc agreate la nivel de companie;
  • Asigurarea unei bune comunicări cu furnizorii companiei și cu departamentele Depozit Central, Marketing, Logistică și Contabilitate;
  • Asigurarea disponibilității produselor în Depozitul Central printr-o planificare cât mai adecvată a comenzilor de aprovizionare către furnizori;
  • Expedierea și urmărirea comenzilor de aprovizionare până la recepția finală.

  • Cunostințe necesare:
  • cunoașterea pieței de produse din sfera fit-out (instalații, construcții și amenajări interioare, inclusiv compartimentarea spațiului, finisaje interioare, pardoseală sau tavan, mobilier sau alte elemente ce țin de estetica spațiului);
  • cunoștințe operare PC (Windows, Word, Excel) și Navision;
  • abilități foarte bune de comunicare si negociere, fermitate, discernământ, integritate, responsabilitate.
  • Limbi straine: Engleza nivel mediu – avansat