SPECIALIST ACHIZITII / PLANNER in Bucuresti

Candidatul ideal

Studii economice absolvite
Experienta de minim 2 ani pe o pozitie similara in cadrul unei companii cu multe Branduri si multe coduri de produse.
Constituie un avantaj, cunoasterea programului SAP
Persoana cu excelente abilitati de planificare si organizare, responsabila cu o deosebita capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii.
Bune abilitati interpersonale de comunicare
Persoana energica, orientata spre obtinerea de rezultate.

Descrierea jobului

Principala responsabilitate o constituie pregatirea comenzilorpentru intreaga gama de produse, cu o multime de coduri, prin analizarea volumului de vanzari, a tipului de livrare, a miscarii stocului, a sezonalitatii produselor, a promotiilor si a previziunilor.
raspunde de procesul de achizitie al tuturor produselor si colaboreaza direct atat cu departamentele interne implicate cat si cu furnizorii internationali.
Planifica necesarul de achizzitii conform previziunilor si necesarului de comanda pentru fiecare brand din portofoliu
Raspunde de managementul intregului flux de achizitii- analiza stocurilor, intocmirea precomenzilor, emiterea comenzilor finale, intocmirea formularului de comanda, verificarea facturilor.

Raspunde de monitorizarea si gestionarea nivelului optim al stocului de produse pentru fiecare brand din portofoliul companiei
Raspunde de intocmirea tuturor rapoartelor cu privire la rotatia produselor, disponibilitate in stoc etc.

Cerintele postului:

- Pozitia nu implica negocieri directe cu furnizorii , dar necesita excelente abilitati de analiza si prognoza in vederea pregatirii , plasarii si bugetarii unei comenzi;
- Cunostinte de limba engleza – nivel mediu/avansat;
- Cunostine de operare PC (Excel, Word, Power Point) – nivel mediu/avansat;

Oferim:

- Salariu fix atractiv;
- Loc de munca stabil;
- Posibilitate de dezvoltare intr-un mediu in continua schimbare.