Specialist administrare personal in Sibiu

Ihre Aufgaben

  • operarea tuturor modificarilor de personal in sistemul informatic si in programul Revisal corect si in termenele legale;
  • gestionarea tuturor proceselor si fluxului de documente aferente procesului de administrare personal solicitate prin lege sau proceduri interne;
  • mentinerea relatiilor cu institutiile cu care compania lucreaza pentru servicii externe cu privire la toate aspectele de administrare personal;
  • monitorizarea legislatiei in domeniul administrarii si salarizarii, semnaland proactiv modificarile legislative care au impact in activitatea proprie si propunand solutiile de schimbare pentru respectarea permanenta a reglementarilor legale;
  • gestionarea dosarelor de personal ale salariatilor avand grija ca acestea sa fie complete;
  • eliberarea de adeverinte solicitate de catre personalul angajat;
  • evidenta tichetelor de masa;
  • intocmirea de fise de post, dezvoltarea de proceduri de lucru si solutii de optimizare a activitatii proprii;
  • asigurarea de asistenta si informatii necesare solicitate de angajati;
  • realizarea diverselor rapoarte specifice activitatii de Resurse Umane.

Ihr Profil

  • studii superioare;
  • minim 5 ani de experienta de lucru in domeniul administrarii de personal - calificarea de Inspector de Resurse Umane constituie un avantaj;
  • orientare spre calitate;
  • etica profesionala;
  • abilitati de comunicare;
  • bune cunostinte de limba engleza;
  • foarte bune cunostinte de legislatia muncii si legislatia privind salarizarea;
  • bune cunostinte de operare în MS Office, Outlook;
  • foarte buna capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii;
  • capacitate de organizare si planificare;
  • persoana echilibrata, cu atitudine proactiva, responsabila.

Ihre Vorteile bei uns

  • Pachet salarial atractiv
  • Posibilitati de dezvoltare profesionala
  • Posibilitatea de a activa intr-o firma multinationala
  • Lucrul intr-o echipa cu nivel profesional inalt