Specialist Contact Center BCR in Prahova, Ploieşti

Responsabilitatile tale:

  • Oferirea de suport si indrumare, prin telefon, pentru clientii existenti si potentiali, in concordanta cu gama de produse disponibile;
  • Verificarea corectitudinii datelor de identificare ale clientilor cuprinse in documentele contractuale aferente produselor/ serviciilor BCR;
  • Gestionarea apelurilor primite de la clientii BCR sau de la potentialii clienti precum si inregistrarea acestora in sistem;
  • Gestionarea documentelor primite de la clienti in vederea finalizarii procesului de vanzare;
  • Participarea la atingerea obiectivelor echipei, prin indeplinirea obiectivelor individuale.

Profilul tau:

  • Cunoasterea limbii romane la un nivel avansat;
  • Bune abilitati de comunicare orala si scrisa;
  • Orientare catre client si capacitatea de a gasi rapid solutii;
  • Capacitate de concentrare si de ascultare activa;
  • Abilitati de operare PC (cunoasterea pachetului MS Office constituie un avantaj);
  • Experienta anterioara intr-un call center sau in activitati similare constituie un avantaj.

Ce oferim:

  • Oportunitatea de a te dezvolta intr-una dintre cele mai importante institutii bancare din Europa Centrala si de Est;
  • Un program de lucru flexibil si work from home;
  • Sedii centrale moderne si usor accesibile, in zona Grozavesti (Pentru moment, din cauza situatiei Covid-19, cei mai mulți dintre noi lucrăm de acasă);
  • Asigurare medicala privata;
  • Pana la 27 zile de concediu de odihna in functie de anii de experienta profesionala;
  • Zile libere platite pentru evenimente neasteptate;
  • Zi libera de ziua ta de nastere;
  • Facilitati bancare și extra beneficii pentru pensia privata;
  • Plan de beneficii flexibile prin platforma Benefit online.
  • Momentan nu avem astfel de pozitii vacante, dar asteptam CVul tau pentru oportunitati viitoare.