Specialist marketing in Bucuresti

Candidatul ideal

- Studii superioare finalizate de marketing și comunicare;

- Experiență minim 2 ani într-un post similar, preferabil intr-o companie din sectorul HORECA.

- Cunostinte de baza despre online marketing si o foarte buna intelegere a canalelor de digital marketing;

- Experiență în elaborarea de strategii de marketing offline și online; - Tehnici de comunicare și elaborare a mesajelor; - Creativitate: capacitatea de a veni cu idei originale sau inovative și de a construi pe baza acestora în scopul dezvoltării; - Foarte bune abilități de comunicare în mediul de business. - Cunoașterea limbii engleze

- Persoana orientata catre performanta si dezvoltare.

Responsabilități

- Participă la elaborarea si implementarea strategiei de marketing: elaborează materiale de comunicare/promovare, anunțuri, articole tehnice, broșuri, obiecte promoționale;

- Întocmeste planuri de marketing, campanii, strategii;

- Identifică și dezvoltă noi oportunități de promovare a serviciilor companiei;

- Monitorizează piața în vederea alinierii strategiilor și acțiunilor de marketing la cerințele specifice pieței;

- Realizeaza strategii de promovare a brandurilor prin intermediul retelelor sociale

- Creaza continut text relevant pentru retelele de social media;

 - Este responsabil de crearea de continut foto original, organizand sedinte foto in-house

- Realizeză rapoarte/analize/evaluări specifice;

- Actualizează pagina web și conturile social-media ale companiei;

 - Contribuie la creșterea gradului de vizibilitate al companiei pe piața din România.