Specialist Marketing Digital in Constanţa

Specialistul in Marketing Digital este responsabil cu crearea, implementarea, coordonarea si optimizarea campaniilor de marketing digital.

Responsabilitati

Planifica si executa programele de marketing digital in concordanta cu obiectivele de marketing si vanzari.

Creaza si executa fluxurile campaniilor de marketing, email-uri, newsletter, urmareste afisarile din media.

Monitorizeaza, planifica si imbina statistici in planificarea si executia campaniilor digitale.

Utilizeaza analizele web pentru a stabili punctele de referinta si raportare pentru succesul campaniilor de marketing.

Responsabil direct in crearea si supervizarea campaniilor de email marketing, a rapoartelor de evaluare si transmiterea sugestiilor de imbunatatire a instrumentelor pentru fiecare campanie.

Dezvolta noi campanii pentru PPC in Google Adwords.

Dezvolta noi metode de imbunatatire a rezultatelor SEO si SEM, gestioneaza relatia cu agentiile partenere

Mentine si imbunatateste website-ul companiei in concordanta cu scopul SEO.

Furnizeaza date analitice asupra eficientei campaniilor.

Consiliaza personalul cum sa foloseasca instrumentele media pentru a promova programele sau evenimentele.

Dezvolta o strategie si un protocol unitar pentru gestionarea relatiilor online.

Monitorizeaza traficul si introduce date pentru realizarea unor statistici zilnice, lunare, anuale.

Realizeaza cautari de cuvinte cheie in vederea informarii si dezvoltarii strategiei de continut in optimizarea cautarii.

Cerinte:

Cunostiinte avansate in tehnologii, SEO/SEM, marketing digital, afiliere, factori de clasificare si fundamentele marketingului motoarelor de cautare, publicitate online (Google AdWords)

Cunostiinte despre analizele web si instrumente de monitorizare.

Experienta in retele de socializare, publicitate online si intrumente de email marketing.

Experienta in crearea unei marci folosind unelte sociale ca Facebook, Twitter,Youtube si Google +

Cunostiinte despre principiile designului grafic.

Experienta in crearea continutului cu care se confrunta clientul.

Intelegere aprofundata a tacticilor, strategiilor si instrumentelor SEO.

Dorinta continua de perfectionare.

Desi nu este obligatoriu, crearea de siteuri web constituie un avantaj.

Dorinta de relationare si abilitati de a lucra intr-o echipa.

Exactitate si atentie la detalii.

Flexibilitate si toleranta in planificarea cererilor si a termenelor suprapuse.

Experienta in proiecte si design folosind HTML, InDesign, Photoshop sau aplicatii similare.

Abilitati excelente in comunicarea verbal si scrisa (de asemenea cunostiinte avansate de limba engleza)

Abilitati in MS Office (PowerPoint, Word, Excel)

Despre companie

Eden Travel este o agentie tour-operatoare licentiata detinuta de Eden Travel Partner Srl, societate creata pentru a dezvolta cel mai complet si inovativ sistem online de prezentare si rezervare a serviciilor turistice din Romania si intreaga lume care sa permita oricarui utilizator sa faca o rezervare din 5 click-uri. Produse Eden Travel : 1.MyPal.travel, dezvoltat in Romania ofera acces la cele mai importante servicii turistice din intreaga lume (cazare, zboruri, transferuri, inchiriere masini, activitati, excursii, concerte, evenimente sportive, asigurari de sanitate, etc), toate integrate sub aceeasi platforma online. Platforma isi propune sa ofere prezentarea detaliata a fiecarei destinatii turistice, programe turistice recomandate cu activitati flexibile, pachete dinamice in destinatii multiple (multi-destination), posibilitatea de negociere a pachetelor cu sistemul si posibilitatea de a face rezervarea si plata prin doar cateva click-uri. 2.viziteazadelta.ro –platforma de prezentare si rezervare a serviciilor turistice complete din Delta Dunarii 3. spremunte.ro platforma de prezentare si rezervare a serviciilor turistice complete din zona montana a Romaniei Viziunea/Misiunea Ne propunem crearea unui sistem de rezervari servicii turistice integrate care sa sustina dezvoltarea turismului national si international, simplificand accesul la informatii si oferind clientilor cele mai inovative modalitati de cautare, filtrare si ajutor in luarea deciziilor, reducand in acelasi timp efortul personalului din agentiile de turism prin folosirea tehnologiei si inteligentei artificiale. Sistemul va permite in acelasi timp prestatorilor de servicii turistice din Romania si intreaga lume sa aibe acces la o piata mult mai larga.