Specialist marketing in Tirgu-Mures in Mureş

Candidatul ideal

Cerințe:

  • Studii superioare;
  • Experiență în specialitate: minim 2 ani experineță în marketing sau pre-sales;
  • Experiență pe post: preferabil 1 an experiență pe un post asemănător;
  • Cunoștințe necesare:
  • Marketing operațional;
  • Managementul evenimentelor speciale;
  • Relații publice;
  • Cunoașterea pieței media;
  • Tehnici de negociere;
  • Operare PC: Ms Office, editare grafică (Corel Adobe);
  • Limba engleză la nivel avansat;
  • Cunoașterea legislației în domeniu;
  • Pregătirea de materiale și rapoarte;

Descrierea jobului

  • Implementează planurile de marketing pentru produsele alocate;
  • Administrează eficient relația cu furnizorii;
  • Asigură suport informațional pentru echipa de vânzări;
  • Menține stocul de marfă în optimul stabilit;