Specialist Sisteme de Securitate/ IT -500 lei bonus angajare in Marghita

Candidatul ideal

- studii medii/superioare finalizate
- fara cazier
- apt pentru lucrul la inaltime
- cunostinte avansate pe calculator
- abilitati tehnice dezvoltate
- dorinta de a invata despre tehnologii de viitor
- disponibil la deplasari
- detinator permis de conducere cat. B

Constituie avantaj:
- experienta avansata in domeniul retelelor structurate si CATV
- experienta in automatizari rezidentiale si industriale.

Descrierea jobului

Executie si mentenanta pentru:
-sisteme detecţie, alarmare şi semnalizare incendiu
-sisteme alarmare la efracţie
-sisteme control acces
-sisteme TVCI
-sisteme interfonie si videointerfonie
-reţele date-voce si CATV

Inginerul de sistem are urmatoarele sarcini de munca:
- Sa configureze echipamentele cablate, montate si conectate de catre technician;
- Sa indrume tehnicieni pentru realizarea traseelor optime de cablu;
- Sa se asigure ca tehnicieni au montat echipamentele conform standardelor;
- Sa se asigure ca legaturile echipamentelor, conecticatelor sunt executate conform standardelor si specificatiilor tehnice;
- Sa coordoneze echipa de tehnicieni pentru folosirea eficienta a timpului de lucru;
- Raspunde de functionare solutiei tehnice implementate;
- Sa participe activ la predarea lucrarii de care raspunde;
- Este subordonat direct conducatorilor companiei;

Beneficii:
- Angajat pe perioada nedeterminata;
- mediu de lucru placut;
- masina de serviciu full-time, telefon, laptop;
- bonus de instalare de 500 lei.
- acordam bonusuri diverse;