Tamplar in Constanţa

Descrierea postului:

- Decoreaza, repara si produce mobila si alte produse din lemn, pvc, sticla, OSB, pal, bond, carton, mdf, tego, fibra de sticla cu compartimente de structura metalica.

Responsabilitati:

- Pregateste locul de munca prin identificarea sarcinilor si planificarea activitatii;

- Identifica cerintele de calitate specifice din fisele de lucru;

- Aplica procedurile tehnice de lucru in vederea asigurarii cerintelor de calitate;

- Selecteaza si pregateste materialul de lucru;

- Prelucreaza toate tipurile de lemn, inlocuitori de lemn sau mase plastice, prin taiere, masurare, gaurire sau imbinare folosind unelte manuale sau electrice;

- Debiteaza placi din lemn, mdf si alte materiale;

- Imbina furnirele, le preseaza, le incleiaza, ajusteaza si finiseaza, produce si repara alte obiecte din lemn;

- Remediaza eventualele defecte constatate pe parcursul derularii lucrarii.

Cunoştinţe necesare:

- Proceduri de calitate specifice pentru tamplarie;

- Calitatea materialelor si modul de verificare al acestora;

- Caracteristici tehnice ale masinilor si uneltelor pentru prelucrarea lemnului;

- Cunoaste instrumente de masura si control .

Aptitudini şi deprinderi necesare:

- Abilitati de comunicare;

- Adaptat la lucrul in echipa;

- Centrarea activitatii pe obtinerea rezultatului;

- Rezistenta la stres si effort;

- Responsabilitate; - Atentie.

Nivel de studii:

- Calificare profesionala tamplar Beneficii:

- Pachet salarial motivant, bazat pe experienta, cunostinte si performanta

- Lucru intr-o echipa tanara si dinamica

- Bonuri de masa

- Dezvoltarea carierei intr-o companie producatoare de produse realizate pt corporatii din Europa, Asia si Africa.

- Firma Graphtec Design are o imagine pozitiva in piata romaneasca si internationala avand colaborari cu firme de renume de peste 21 ani

- Evenimente de Training, coaching, buisness games si dezvoltare personala in fiecare sezon al anului.

- Experienta pe masura la o firma care este dezvoltata lateral si vertical avand tehnologii pt. prelucrare lemn, metal, plastic,

- Firma are un portofoliu mare de clienti si are peste 36 de mii de produse unice in peste 25 de tari.

Va rugam sa aplicati la acest anunt cu CV-ul dumneavoatra pentru a putea fi contactat.