Technician mentenanta auto in Judetul Brasov, Judetul Suceava, Judetul Arad

Descrierea postului:

- asigură și menține relația cu furnizorii de autoturisme și prestatorii de servicii de reparații;

- face propuneri de achiziții de autoturisme și piese auto și asigură achiziția și înmatricularea /radierea acestora;

asigură respectarea reglementărilor legale în vigoare privind transporturile rutiere;

- asigură starea tehnică corespunzătoare a vehiculelor;

- asigură documentele prevăzute de lege la efectuarea operațiunilor de transport rutier;

- ține evidența documentelor de transport, a diagramelor tahograf;

- înregistrează cheltuielile pentru reparații auto;

- ține evidența cheltuielilor aferente parcului auto al companiei;

- coordonează activitatea de întreținere și reparații la autoturismele din firmă;

- verifică prin sondaj reparațiile efectuate de către centrele de reparații auto;

- acordă asistență tehnică utilizatorilor parcului auto.

Cerinţe:

- Studii tehnice de preferat  în domeniul autovehiculelor rutiere

- Cunoștințe tehnice temeinice cu privire la autovehicule

- Cunoștințe în domeniul pieței auto

- Cunoştinţe avansate de MS Office (Outlook, Excel, Word), sisteme informatice

- Cunoștințele de utilizare SAP/Baze de date reprezintă un avantaj

- Cunoștințe de limbi străine, nivel avansat (germană și/sau engleză)

-  Gândire organizată, analitică şi flexibilă

- Abilități foarte bune de organizare, planificare și atenție la detalii

- Abilităţi de comunicare şi lucru în echipă

Oferta (bonusuri, beneficii):

- salariu atractiv și tichete de masă;

- beneficii*: Crăciun, Paște,  zi de naștere, asigurare privată de sănătate;

- training de specialitate;
- oportunitatea unei cariere intr-o companie multinațională;
- sistem informatic performant si logistica moderna

* acordarea beneficiilor este condiționată de îndeplinirea unor perioade de vechime în cadrul companiei conf. CCM la nivel de unitate.