Tehnician Proces Productie la Continental Sibiu in Sibiu

Description

Aplica acum la pozitia de Tehnician Proces in aria de productie la Continental Sibiu si vei beneficia de urmatoarele:
  • Oportunitatea dezvoltarii tale profesionale.
  • Posibilitatea de a lucra cu tehnologii de ultima ora (echipamente automatizate, coboti)
  • Vei face parte dintr-o echipa dinamica ce iti va acorda suportul necesar.
  • QualificationsCerinte esentiale:
  • Studii tehnice liceale sau profesionale in unul dintre urmatoarele domenii:
    electrica/ electro-mecanica / electro-pneumatica / automatizari
  • Cunostinte de electrica / electronica / mecanica / pneumatica / automatizari
  • Gandire logica si indemanare practica in activitati tehnice.
  • Cunostinte minime de limba engleza.

    Responsabilitati principale:
  • Mentenanta preventiva si corectiva echipamentelor.
  • Interventie pe echipamentele tehnice (depanarea echipamentelor).
  • Analiza, identificarea si solutionarea defectelor tehnice pe echipamentele de productie.
  • Sustinerea / optimizarea proceselor prin idei de imbunatatire.

    Beneficii:
    Oferta noastra vine in intampinarea nevoilor tale cu o multitudine de beneficii financiare si non-financiare:
  • Salariu atractiv (sistem de bonusuri bazat pe performanta, anual, de productie);
  • 50% spor de noapte ;
  • 200 % plata orelor suplimentare;
  • Majorari salariale anuale in functie de performanta;
  • Tichete de masa;
  • Perspective de calificare profesionala si dezvoltare la locul de munca;
  • Asigurare medicala si stomatologica private;
  • Policlinica cu diverse specialitati medicale in incinta companiei;
  • Cantina cu program non-stop in incinta fabricii, compania subventionand 50 % din costul mesei;
  • Gradinita pentru copii - vei beneficia de 50 % reducere;
  • Avantaje si reduceri: restauranate, sali de sport, anvelope Continental, servicii bancare, etc;
  • Transport gratuit din urmatoarele localitati: Sibiu – transport local Tursib; Bradu, Avrig, Marsa, Racovita, Cisnadie, Sadu, Vurpar, Rosia, Daia, Cristian, Sacel, Saliste, Tilisca, Rod, Mag, Apoldu de Sus, Miercurea Sibiului, Rasinari, Poplaca, Gura Raului, Orlat
    Selimbar, Mohu, Vestem, Talmaciu, Turnu Rosu, Boita, Caineni, Greblesti, Gaujani, Boisoara, Sura Mare, Slimnic, Rusi, Seica Mare, Agirbiciu, Copsa Mica, Axente Sever, Medias, Sura Mica, Ocna Sibiului, Mandra, Loamnes, Porumbacu de Jos, Scoreiu, Arpasu de Jos, Ucea de Sus, Victoria.

    Continental dezvoltă tehnologii și servicii inovatoare pentru mobilitatea sustenabilă și interconectată a oamenilor şi a bunurilor acestora. Compania cu profil tehnologic fondată în 1871 oferă soluții sigure, eficiente, inteligente și accesibile pentru autovehicule, mașini, trafic și transport. Continental a realizat în 2020 o cifră de afaceri de 37,7 miliarde de euro și are în prezent aproximativ 235.000 de angajați în 58 de țări și piețe. În 2021, compania aniversează 150 de ani de la înființare.

    Continental Romania:
    În perioada 1999-2020, Continental a investit circa 2 miliarde de euro în activităţile din România. Toate cele 5 arii de activitate ale companiei sunt reprezentate în România. Continental deţine șapte unităţi de producţie și patru centre de inginerie în Timişoara, Sibiu, Carei, Nădab, Brașov şi Iaşi. Compania este partener într-un joint-venture în Iași şi are un centru de distribuţie a anvelopelor în București. Continental avea la finalul anului 2020 peste 20.100 de angajaţi, din care peste o treime reprezentată de ingineri și informaticieni și va continua să angajeze în funcție de viitoarele proiecte.
  • Contact

    Your contact partner
    Chiritoiu Magdalena

    Apply now The Vehicle Networking and Information business area, with its vision of “Always On,” sees the vehicle of the future as a partner that supports its passengers with intelligent and secure solutions – seamlessly networked, user-friendly, convenient and smart. The business area develops and integrates components and end-to-end systems for connected mobility – architecture, hardware, software and services. With solutions for networking, human-machine interaction, user experience, high-performance computing, digital services and system integration for passenger cars, light commercial vehicles and fleets, Vehicle Networking and Information ensures stable and safe connectivity and smooth information flows for connected mobility.