Tehnician Service (Ing. mecanic/mecanic utilaje agricole) in Craiova

Candidatul ideal

Ne-ar plăcea să te cunoaștem dacă:

• ai studii medii tehnice de specialitate (electromecanică, mecanică agricolă etc.) sau studii superioare tehnice,
• ai cunoștințe tehnice cu privire la mașinile și utilajele agricole,
• ai cunostințe bune de mecanică, hidraulică, pneumatică și electronică,
• experiență în domeniu agricol sau domenii conexe (auto, autocamioane, utilaje de constructii) poate constitui un avantaj;
• esti o persoană pro-activă, orientată către client și către rezultate, capacitate de a evalua şi a lua decizii tehnice,
• ai abilități de operare a calculatorului,
• ai carnet de conducere categoria B,
• cunoști o limbă străină de circulație internațională, preferabil limba engleză.

Descrierea jobului

Atributii si responsabilitati:

• asigură asistență tehnică pe durata execuției lucrărilor de reparații și punere în funcțiune a echipamentelor și instruiește operatorul desemnat de client cu privire la utilizarea utilajului,
• efectuează, în locaţia clientului, activităţi de revizie, întreţinere şi reparare a utilajelor şi echipamentelor agricole,
• asigură intervenția tehnică în timpul optim asupra echipamentelor în scopul remedierii acestora,
• localizează și diagnostichează corect defectul utilajului; ​
• stabilește necesarul de piese de schimb pentru finalizarea operatiunii.

Beneficii:

  • posibilitatea de dezvoltare profesională,
  • lucrul intr-o echipă tânară, energică și focusată pe atingerea obiectivelor,
  • oportunități de training atat în țară cât și în străinătate,
  • laptop, telefon, mașină de serviciu,
  • bonuri de masă, asigurare medicală.