Tehnician Sisteme de Securitate - Baia Mare in Baia Mare

Candidatul ideal

- Studii tehnice de specialitate (tehnician curenți slabi, tehnician sisteme de securitate);
- Experiență in mentenanța sau montajul instalațiilor de securitate (TVCI, control acces).
- Experiență in mentenanța sau montajul instalațiilor de curenți slabi (detecție incendiu, sonorizare), reprezintă un avantaj.
- Cunoștințe elementare despre telecomunicații (TCP/IP, Fibra optica, conectică)
- Cunoștințele despre procedurile si activitatea de mentenanța reprezintă un avantaj.
- Autorizarea ca tehnician de securitate (IGPR) nu este necesara dar reprezintă un avantaj.
- Persoana serioasă, responsabilă, punctuală atenta la detaliu.

Descrierea jobului

- Realizează intervențiile și depanajul pentru instalațiile de securitate si curenți slabi.
- Realizează mentenanța preventivă pentru instalațiile de securitate si curenți slabi.
- Completează corespunzător fisele de mentenanță si intervenție si întocmește raportul la final de tură.
- Urmărește comportamentul în timp al instalațiilor de curenți slabi și securitate și propune superiorilor metode de îmbunătățire a performanțelor sau reducere a numărului de defecte.
- Răspunde prompt solicitărilor șefului direct sau ale dispecerului.
- Ajuta alte departamente (electric, curenți slabi, instalații) în cazul unor defecțiuni majore sau lucrări de anvergură.
- Păstrează o relație corectă cu clienții și colegii si respectă exigențele de confidențialitate impuse de post.

Beneficii:

- tichete de masa;
- abonament de servicii medicale;
- asigurare de viata si de sanatate;
- discount servicii sportive;
-beneficiile oferite de ordonanta 114 -constructii.