Tehnician suport automatizari/Inginer electronist in Zalãu

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice finalizate: Inginerie Electrica/Electromecanica/ Automatizari
- Cunostinte de baza despre actionari electrice
- Experienta relevanta de lucru in mentenanta preventiva in industrii complexe (min 3 ani)
- Experienta in coordonarea proiectelor (preferabil)
- Pasionat de tehnica si motivat sa creasca profesional in mediul industrial
- Pro-activ, spirit practic orientat catre initierea schimbarilor

Descrierea jobului

-Definirea, urmarirea si optimizare planurilor de mentenanta pe partea electrica: in zona de securitate, calitate, mediu si durabilitate
- Monitorizarea disfunctiilor aparute, initierea si verificarea actiunilor corective
- Realizarea de studii de fezabilitate privind implementarea de noi utilaje si echipamente
- Urmarirea implementarii mijloacelor noi de productie
- Dezvoltarea metodelor de mentenanta preventiva si de diagnostic
- Definirea si urmarirea procedurilor de reparatie si service
- Mentinerea relatiei cu furnizorii de mijloace fixe, in vederea asigurarii stocului de piese de schimb
- Elaborarea si actualizarea documentatiei tehnice pentru utilaje si echipamente