Tehnolog prelucrari prin aschiere frezare / strunjire in Zãrneşti

Candidatul ideal

Inginer mecanic tehnolog, absolvent de Facultate de Mecanica, sectia TCM/Mecanica.
Cunoștințe tehnologice în domeniul prelucrării prin așchiere CNC (strunjire 4-5 axe ; frezare 5 axe )
Experiență profesională în domeniul prelucrării prin așchiere CNC de minim 8 ani.
Cunoștințe privind SDV-urile folosite în domeniul prelucrării prin așchiere CNC
Capacitatea de a lucra in echipa si de a coordona activitatea unui colectiv format din mai multe persoane.

Descrierea jobului

Participa la clarificarea cerintelor clientilor si la activitatea de adaptarea a cerintelor la tehnologia disponibila;
Se asigura de existenta si disponibilitatea la timp a dispozitivelor de prindere pentru reperele de care se ocupa;
Elaboreaza desene tehnologice (pe operatii);
Lanseaza documentatia de executie.
Asigura planificarea productiei pe utilaje.
Inctomeste ofertele comerciale, in concordanta cu tehnologia de prelucrare, consumul de materiale, precum si norma de timp.
Efectueaza calcule de timp si fezabilitate prin compararea cu datele din calculul costului;
Elaboreaza si actualizeaza fisele de control pe operatii;
Optimizeaza procesele tehnologice in vederea reducerii costurilor, respective a timpilor de executie, a consumurilor si a numarului de operatii;
Achizitii de scule si gestiunea stocului de scule;
Urmareste procesul de fabricatie a reperelor asignate pana la validarea tehnlogiei prin FAI.
Imbunatatire permanenta pentru procesele aflate deja in fabricatie.
Se informeaza permenent cu privire la noile tehnologii.

Constituie avantaj:
- comunicarea fluenta in limba engleza si germana