Tehnolog statie epurare ape uzate in Timisoara

Responsabilitati:

  • operarea statiilor industriale de epurare a apelor uzate
  • regleaza parametrii de functionare a echipamentelor pentru o functionare optima.
  • face ajustari si reglaje la echipamentele din statie, participa la mentenanta acestora, in limitele competentelor si calificarilor, cu respectarea regulilor de sanatate si siguranta in munca in vigoare;
  • tine evidenta tuturor lucrarilor, defectiunilor, interventiilor, consumabilelor aferente statiei.

Cerinte:

  • studii medii / scoala profesionala /superioare tehnice
  • detine cunostine de chimie minime
  • abilitati de comunicare, relationare, lucru in echipa, serios, constiincios, cu putere de munca si studiu, dornic de perfectionare.

Beneficii:

  • Salariu motivant;
  • Bonus de performanta
  • Bonus de concediu si sarbatori
  • Telefon de serviciu/masina de serviciu
  • Loc de munca stabil si sigur

Despre companie

Compania Absolut 2001 S.R.L. activeaza pe piata din Romania inca din anul 2002 cu lucrari de anvergura si rezultate remarcabile in domeniul retelelor de alimentare cu apa si canalizare, avand numeroase licitatii castigate pe fonduri structurale, de mediu si de preaderare. Gama de produse comercializate depaseste 10000 de repere, dintre care cele mai importante sunt: teava PEHD pentru apa, teava canalizare PVC si riflata pentru exterior, teava canalizare PVC pentru interior, tevi si fitinguri PPR pentru apă caldă şi rece, tevi si fitinguri PVC presiune, hidranti de incendiu, vane de sectorizare, vane si robineti pentru abur, capace carosabile si necarosabile, camine PE pentru canalizare, tevi si fitinguri din cupru, calorifere. Plecand de la specializarile realizate in cadrul seminariilor sustinute in Israel si urmand un trend ascendent firma Absolut 2001 a dezvoltat un nou profil de activitate prin oferirea de solutii complete in domeniul sistemelor de tratare si epurare a apei. Principalele echipamente pe care compania le furnizeaza sunt: dedurizatoare, deferizatoare, sisteme de eliminare fier si mangan, pompe dozatoare, filtre nisip, sisteme de osmoza inversa, sisteme de sterilizare cu UV, separatoare de hidrocarburi, separatoare de grasimi, statii de epurare monobloc, industriale si rezidentiale.