Telesales Jilava in Bucuresti

Candidatul ideal

APT angajeaza pentru clientul sau, unul dintre principalii distribuitori de materie prima din industria chimica pe piata romaneasca, Business Developer.

Te asteptam in echipa daca:

-Ai abilitati de prospectare a pietei si de identificare a clientilor potentiali;
-Ai abilitati de networking, persuasiune, discutii la telefon, LinkedIn;
-Ai abilitati de utilizare a unei aplicatii tip CRM si a Microsoft Office;
-Cunostinti limba engleza la un nivel avansat;
-Experienta in domeniul vanzarilor.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

-Prospectarea de noi clienti potentiali (din tara si strainatate) si ofertarea in vederea dezvoltarii de relatii de afaceri profitabile cu acestia.
-Stabilirea de intalniri intre factorii de decizie ai companiilor tinta si factorii de decizie din propria organizatie (sau alte persoane desemnate) – cand e cazul.
-Planificarea abordarilor si a planurilor de actiune; lucrul impreuna cu alti membri ai echipei de vanzari in vederea dezvoltarii de propuneri care raspund in mod direct nevoilor clientului.
-Prezentarea de produse si servicii in vederea dezvoltarii relatiilor de afaceri cu clientii tinta.

Beneficii:

-Salariu motivant;
-Bonus de performanta;
-Oportunitate de avansare.

220920DEC