Telesales Representative for European Business Market in Cluj Napoca

Căutăm Telesales Representative for European Business Market, vorbitor de limba germană, responsabil de vânzarea și promovarea produselor TermoExpress pe piețele externe din  Germania, Elveția și Austria.

Candidatul ideal

Ești candidatul ideal dacă ai:

- Cunoștințe foarte bune de limba germană
- Abilitatea de a vinde prin telefon
- Excelente abilități de comunicare și ascultare
- Răbdare și capacitatea de a atrage clienții în conversație
- Capacitatea de a gestiona toate aspectele legate de realizarea unei vânzări
- Abilitatea de a gestiona profitabil relația cu un client
- Excelente relații interpersonale și capacitatea de a rezolva probleme
- Capacitatea de a accepta și gestiona refuzurile
- Cunostințe solide operare PC: Outlook, Excel, Word sau WinArhi
- Empatie, entuziasm, simțul responsabilității
- Interes pentru dezvoltarea personală și profesională și vrei o provocare pe termen lung
- Capacitatea de a întelege mereu diferențele individuale dintre clienți și de a acorda fiecărui client atenția cuvenită
- Experiența in domeniul construcțiilor, amenajărilor interioare constituie un avantaj

Descrierea jobului

Care vor fi responsabilitățile tale:

- Prospectarea activa a pieței și identificarea potențialilor clienți
- Colectarea și documentarea informațiilor despre client
- Identificarea nevoilor clienților
- Inițierea de vânzări cu potențialii clienți prin telefon
- Ofertare pentru proiecte de tâmplarie din aluminiu și PVC, mânere antimicrobiene PureHandle® și uși premium Porte Royale
- Urmărirea procesului de finalizare a comenzilor până la livrare;
- Menținerea și dezvoltarea portofoliului de clienți din Germania, Elveția și Austria.

- Consilierea clienților din portofoliu și dezvoltarea unei relații solide și de lungă durată;

Ce îți oferim:

- În primul rând încredere, respect, transparență și onestitate în relațiile cu conducerea echipei, colegii, clienții și furnizorii (ai oportunitatea de a te alătura unui colectiv tânăr, proactiv și entuziast)
- Angajare cu contract de muncă pe perioadă nedeterminată
- Salariul va fi super motivant și conform obiectivelor îndeplinite de tine (remunerația nu va fi pentru funcția pe care o ocupi, ci pentru rezultatele tale)
- Asigurăm transport cu mașini proprii din și spre Cluj-Napoca
- Beneficii suplimentare: bonuri de masă, bonuri cadou și zilnic o masă gratuită
- Timpul petrecut împreună va fi calitativ: atât în timpul serviciului cât, și la activitățile extra pe care le realizăm. Scopul nostru este de a aduce fericire pentru noi și partenerii noștri.

Descrierea companiei

TermoExpress este unul dintre cei mai importanți producători de tâmplărie din aluminiu și distribuitori profile PVC din România cu o experiență de peste 15 ani în domeniu. Oferim în exclusivitate în Romania mânerele antimicrobiene PureHandle® și suntem producătorii ușilor premium Porte Royale.

Misiunea noastra este să oferim clienților și partenerilor noștri servicii dedicate și produse calitative la un cost corect.

Vezi prezentarea echipei noastre:

Despre companie