TRADE MARKETING COORDINATOR in Prahova

Candidatul ideal

• Experienta minim 3 ani in Trade Marketing / Marketing;
• Experienta in FMCG - constituie avantaj;
• Studii superioare in marketing, constituie avantaj;
• Abilitati de comunicare si negociere;
• Cunostinte avansate a limbii engleze;
• PC Microsoft Office;
• Initiativa si spirit antreprenorial;

Descrierea jobului

  • Propune si asigura implementarea proiectelor de trade marketing la nivelul punctelor de vanzare;
  • Identifica si dezvolta noi oportunitati de promovare a produselor gestionate;
  • Implementeaza, urmareste si realizeaza follow-up-ul pentru campaniile promotionale;
  • Participa la planificarea si coordonarea bugetului de trade marketing pe canalele de vanzare si pe grupe de produse;
  • Negocieaza proiectele de trade marketing cu furnizorii;
  • Urmareste implementarea mix-ului de marketing pe grupele de produse gestionate;Pastreaza legatura permanenta cu producatorii in vederea obtinerii rezultatelor dorite pentru POSM-uri;
  • Planifica proiecte de POSM -uri in DTP;
  • Dezvolta impreuna cu Modern Trade strategii tinand cont de campaniile de Marketing si obiectivele companiei;
  • Urmareste si verifica pe tot parcursul stocurile de pachete promo dedicate Modern Trade;
  • Propune si dezvolta pachete promo;
  • Dezvolta materiale POSM si actiuni adaptate la nevoile pietii.