Trade Marketing Specialist in Ilfov

Candidatul ideal

Pentru Unitatea de Procesare Carne de la Niculești-Periș căutam un Trade Marketing Specialist competent şi interesat să se alăture echipei noastre. Scopul poziției vizează implementarea campaniilor de marketing în magazine.

Cerințe:

  • Minim 2 ani experiență într-un post similar.
  • Superioare, preferabil studii economice / marketing.
  • Cunoașterea proceselor de vânzare – cumpărare.
  • Cunoștințe de marketing și trade marketing - magazine mici.
  • Cunoștințe despre piața alimentară-carne.
  • Disponibilitate pentru munca în teren.
  • Abilitatea de a lucra autonom.
  • Capacitate de planificare şi organizare.
  • Gândire analitică și sintetică.
  • Abilități de comunicare si negociere.
  • Capacitatea de a coordona proiecte.
  • Curiozitate și inițiativă.
  • Utilizare calculator la nivel foarte bun: MS Office, Internet.
  • Carnet de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Asigură implementarea campaniilor de marketing în magazine: calendar promoțional, sampling, evenimente.
  • Participă la construirea planului de activități pe canale.
  • Participă la crearea standardelor de mercantizare și promoții: vizibilitate, , modalitățile de utilizare și amplasare a materialelor promoționale/ publicitare).
  • Implementează standardele de mercantizare.
  • Realizează vizite în teren și verifică menținerea standardelor.
  • Participă la lansarea produselor noi.
  • Propune materiale de promovare in-store și planuri de creștere vânzări.
  • Contractează și menține legătura cu agențiile.
  • Gestionează stocurile POSM.
  • Organizează evenimente și campanii BTL.
  • Urmărește indicatorii de performanță în realizarea obiectivelor departamentului de marketing: gradul de implementare a campaniilor, acuratețe în raportare, evoluție vânzări pe canalele coordonate.
  • Colaborează cu echipa de vânzări și analizează vânzările realizate, piața și concurența.
  • Realizează raportări specifice periodice.
  • Se implică în activitățile de training legate de produse către forța de vânzări.
  • Raportează către: Brand Manager