Administrator Sistem IT de Televiziune in Bucureşti

Candidatul ideal

  • minimum 2 ani experiență în instalarea / monitorizarea / administrarea / depanarea rețelelor de calculatoare şi a sistemelor Unix/Windows;
  • cunoştinţe avansate de instalare, configurare și operare a sistemelor Unix și Windows Server;
  • experienta in administrarea rețelelor de calculatoare; cunoaşterea la nivel avansat a principiilor, arhitecturilor şi tehnologiilor utilizate în reţele de calculatoare;
  • cunoastere la nivel avansat a tehnologiilor de transfer pe retea (CIFS, FTP. etc)
  • cunostinte configurare hard si soft a calculatoarelor si a echipamentelor periferice;
  • cunoștințe administrare baze de date MicrosoftSQL.
  • cunostinte primare de scripting (vba, bash, etc).

Descrierea jobului

  • monitorizează, întreține și dezvoltă infrastructura și serviciile IT pentru televiziune (aplicatii, sisteme, retelistica, stocare, backup, upgrade) ale companiei;
  • asigurara funcționarea echipamentelor; identifică şi remediază avariile apărute la sisteme și echipamente
  • acordă asistență tehnică utilizatorilor; cunoaste in detaliu functionalitatile aplicatiilo pe care le administreaza;
  • participă la proiectarea sistemelor si solutiilor software;
  • proiectarea și implementarea infrastructurii;
  • proiectarea și implemntarea solutiilor software dedicate
  • testarea si validarea implementari sau schimbarilor de configuratie necesare
  • asigurară conformitatea programelor instalate:
  • a) Verifica periodic sistemele aflate in administrare
  • b) Întocmește o fişă pentru fiecare echipament (server, calculator etc), cu programele instalate
  • în cazul în care sunt necesare intervenții de specialitate (support tehnic de la furnizor), se ocupa de rezolvarea problemelor luând legătura și cooperând cu firmele prestatoare de servicii.

Anunţ expirat