Agent Maritim in Constanţa

Angajam Agent Maritim

Candidatul ideal
•	Experiență pe un post similar de minimum 3 ani – constituie un avantaj;
•	Cunoștințe PC - MS Office WORD, Excel/ Outlook;
•	Permis de conducere – categoria B;
•	Cunoștințe limba engleză - nivel mediu -> avansat (scris și vorbit);
•	Abillitati comunicare scris si vorbit limba romana si engleza
•	Persoana cu excelente abilitati de comunicare, orientata catre rezultate, atenta la detalii si organizata
•	Excelente abilități de comunicare, organizare și rezistență la stres;
Responsabilitati
•	Întocmește corespondența comercială și documente marfă cu autoritățile portuare, armator, navlositor, exportator, importator;
•	Menține legătura cu autoritățile românești (Vamă, Poliția de Frontieră, Căpitănie, Autoritățile Fitosanitare și Veterinare etc) și întocmește documentația necesară;
•	Întocmește permis vamal de aprovizionare navă, cerere debarcare / îmbarcare echipaj și acordă asistență de specialitate;
•	Asistă comandantul și echipajul navei în soluționarea litigiilor sau problemelor care pot apărea pe durata operării navei în port;
Cerințe
•	Persoană cu experiență, care a mai lucrat în domeniu
•	Persoană cu abilități de comunicare, orientată către rezultate, atentă la detalii și organizată;
•	Permis de conducere - categoria B;
•	Cunostinte minimum nivel mediu de limba engleza;
•	Bune cunoștințe de operare pe calculator (MS Office);

Beneficii Oferite

•Dezvoltare profesionala intr-un mediu dinamic si orientat catre performanta;
  Mediu de lucru interactiv.
  Salariul este negociabil.
Detalii : tel : 0241 618 755;
e-mail : wss.constantza@wilhelmsen.com