AGENT TURISM in Bucureşti Sectorul 3

Candidatul ideal:

  • absolvent/ă de studii medii sau superioare;
  • reprezintă un avantaj experiența în domeniul turismului și certificările/acreditările în acest domeniu;
  • seriozitate, corectitudine, responsabilitate;
  • persoană organizată, punctuală, conştiincioasă, responsabilă, ambițioasă și motivată de rezultate;
  • abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • cunoștințe de operare Microsoft Office (Outlook, Word, Excel), e-mail;
  • cunoștințe bune de limba engleză.

Descrierea jobului:

Responsabilitățile pe care le vei avea:

  • vei oferi consultanță și vei avea contact direct cu turiștii pelerini ai agenției, atât direct cât și prin e-mail sau telefon;
  • vei utiliza sistemul de rezervări al agenției;
  • vei derula tot procesul operațional de la prezentarea ofertei, rezervare în sistem, întocmirea contractului de calatorie și a documentelor fiscale (factură și chitanță), urmărire termenelor de plată pentru rezervările efectuate, arhivarea și gestionarea documentelor, etc.
  • comunicarea permanentă cu turiștii pelerini în scopul unei colaborări cât mai bune.

Beneficii:

  • salariu net fix în funcție experiență;
  • concediu de odihnă în funcție de vechimea în muncă.

Despre companie

Agentia Basilica Travel este infiintata cu binecuvantarea Preafericitului Parinte Daniel, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Romane, prin Temeiul nr. 10847/ 2007, fiind agentie touroperatoare, dar specializata pe pelerinaje externe si interne. Agentia fiinteaza in cadrul Sectorului Pelerinaje al Patriarhiei Romane.